Фото: Нејзината задача е да биде убава – и добро го наплаќа тоа!

Аријани Селесте е вистинска американска селебрити девојка. Нејзината работа е да биде убава и добро го наплаќа тоа.

Токолку добро што од пред неколку години Селесте стана прва официјална промоторка на UFC (Ultimate Fight Championship), најголемото и најпопуларно ММА натпреварување.

Таа должност Селесте ја обавува со многу ентузијазам, што и ја зголеми популарноста, па сега само на нејзиниот Инстаграм има околу 2,8 милиони следбеници.

Покрај тоа што прилично оскудно облечена присуствува на официјалното мерење на борачте пред борбите или ги покажува бројот на рундите во рингот, убавата Американка често е гостин во ТВ емисии и позира за бројни списанија.

Тоа и донесе голема слава, но и пари, па неодамна американските медиуми објавија дека убавицата од Лас Вегас е милионерка.