ФОТО: Фановите на УФЦ ја обожаваат, а има и зошто!

Ариани Селесте една од најпознатите УФЦ девојка, која воедно се занимава и со манекенство.

Покрај богатиот договор со УФЦ, Селесте заработува голема сума на пари и поради својот изглед.

Ариани Селесте има 32 години, на Инстаграм има преку 3 милиони следбеници, а од фотографиите подолу можете да видете зошто фановите ја обожаваат.

Hawaii has my ?! See you in a day to shoot the new @girlfriendbox campaign! ????

A post shared by Arianny Celeste UFC® (@ariannyceleste) on

??

A post shared by Arianny Celeste UFC® (@ariannyceleste) on