Славни

Фото: Адриана Лима ужива во Црна Гора…со Јариќ!

Ангелот на „Викторија Сикрет“ веќе неколку дена е во Црна Гора, заедно со својот поранешен сопруг Марко Јариќ и нивните две ќерки, Сиена и Валентина.

Марко се потруди да ја однесе Адриана на најубавите места во околината на Будва, па цел еден ден поминаа на Свети Стефан, од каде споделија и неколку фотографии.

Адриана ги воодушеви сите со мајката на Марко, со која се сликаше пред една православна црква, а покрај фотографијата напиша прекрасна порака.

„Во знак на почит према бабата на моите деца. Жижа, те сакаме“.

Покрај тоа, Лима објави и фотографија од една од трите православни цркви на Островот и напиша: „Разгледување на Свети Стефан“.

Advertisements
To Top