Славни

Еве што го „натераа“ да прави Џон Тери на иницијацијата во Астон Вила (видео)

Легендарниот дефанзивец и капитен на Челзи, Џон Тери, е нов член на Астон Вила. Еден од најголемите играчи кои било кога заиграле во овој клуб, како и сите други новајлии во тимот, мораше да ја помине иницијацијата при приклучувањето во Астон Вила.

Тери, кој ќе заработува околу 3 милиони евра годишно, на клупската вечер доведе гитарска придружба и го отпеа хитот на Бен И. Кинг, “Stand By Me”.

A post shared by André Green (@andregreen_19) on

Иако имало и подобри изведби на песната, сепак, Тери заработи овации од новите колеги и сосема добро се вклопи во тимот.

Advertisements
To Top