Еколошка катастрофа на Скопска Црна Гора – исфрлени еден куп распар кинески обувки


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓На социјалните мрежи утрово на големо се алармира за невидено безобразие и негрижа од страна на непознати лица кои на падините на Скопска Црна Гора имаат исфрлено еден куп распар (леви или десни) обувки со кинеско потекло.

Засега е непознато зошто, како и кога точно е направена оваа депонија, но граѓаните (посебно оние кои редовно планинарски ја посетуваат оваа планина) револтирано реагираат и коментираат за оваа појава.

Извор на фото: Фејсбук (Дејан Спасовиќ)