Вежбајте во друштво на 21-годишната фитнес сензација


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Сите оние кои малку поредовно го следат светот на фитнесот, веројатно досега не ја промашиле поавата на убавото лице и перфектно извајаното тело на Памела Риф.

A post shared by Pamela Reif (@pamela_rf) on

Памела доаѓа од Карлсруе, а на Инстаграм веќе е етаблирана фитнес ѕвезда која ја следат на 3,4 милиони обожаватели и фитнес „завсници“.

A post shared by Pamela Reif (@pamela_rf) on

Својата љубов кон здравиот начин на живеење и редовното вежбање Памела успеа добро да ги искомерцијализира и одлично да заработува. На нејзиниот YouTube канал и блогот About Pam објавува разни вежби и видео записи од тренинзите, како и совети за здрав живот.

A post shared by Pamela Reif (@pamela_rf) on

За сите кои сакаат допрва да започнат со фитнес тренинзи и да се посветат малку повеќе на здравиот начин на живеење, Памела има 3 одлични видео записи кои нудат доста кратки вежби (5-10 ако сте почетник), кои лесно можат да се модифицираат и во поинтензивен тренинг со две-три серии на истите, ако сакате малку посилен физички „шок“ за вашето тело.

Вежби за задник

Вежби за стомачни мускули

Задник и стомачни мускули со пилатес топка