Два гола во десет минути – Пандев ја постигна фамозната голгетерска „стотка“ во Серија А

Maкедонскиот капитен Горан Пандев вечерва беше ефикасен во дресот на Џенова.

Горан Пандев игра фантастичен натпревар за Џенова и во период од само 10 минути два пати ја погодуваше мрежата на гостите. Пандев на два пати изедначуваше.

Со вториот гол Пандев стигна до голем јубилеј од 100 гола во Серија А.