Дрекслер откри каде ќе ја продолжи кариерата


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Јулијан Дрекслер ќе биде една од најжешките трансфер теми оваа зима, откако стана јасно дека сигурно ќе го напушти Волфсбург.

Германскиот репрезентативец минатото лето беше мета на многу великани, но Волфсбург одлучи да го задржи во своите редови по секоја цена.

Арсенал и Јувентус беа фаворити за негово доведување минатото лето, но сега работите се променија па ПСЖ е во пол позиција зе неговиот потпис.

Имено, медиумите тврдат дека Дрекслер наводно му се доверил на својот сонародник и голман на ПСЖ, Кевин Трап дека сака да се пресели во Париз.

Германските медиуми тврдат дека трансферот ќе се реализира на почетокот од следниот месец за сума од 35 милиони евра.