Динамично темпо: Вака тренира Новак Ѓоковиќ


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Светскиот тениски рекет број 1, Новак Ѓоковиќ, има напорни транинзи со динамично темпо за да ја одржува својата физичка кондиција и подготвеност која му е главен предуслов за освојување на престижните тениски трофеи.

Во првиот меч на Мастерсот во Мадрид, Ѓоковиќ лесно со 2-0 по сетови 6-4 и 6-2 го победи Тејлор Фриц. На овој меч го видовме вистинскиот Ѓоковиќ, кој без сомнение како минува турнирот така ќе го подигнува нивото на игра.

Со тежок и напорен тренинг популарниот Ноле се одржува на првото место на листата на најдобри тенисер на светот. Видео од тренингот на Новак Ѓоковиќ се појави на официјалниот Твитер профил на мастерсот во Мадрид.

Добрата форма Ѓоковиќ ја демонстрираше и во 3 коло на Мастерсот во Мадрид со лесна победа од 2-0 по сетови 6-1 и 7-6 над Жереми Шарди.