Данскиот премиер и претседателот на Франција си вртат крукчиња низ Копенхаген (видео)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Данскиот премиер Ларс Расмусен му го покажува Копенхаген на францускиот претседател Емануел Макрон додека двајцата се возат на велосипеди. Кај нас се правеа муабети да сме им купеле на сите пратеници приватни возила за да оделе со коли на работа во Собрание.