Бруталност на шведско обезбедување врз бремена жена (видео)

Шведската јавност е ужасната од шокантното видео кое беше објавено на социјалните мрежи, на кое е снимено како безбедносните служби исфрлаат бремена жена од метрото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᒪOᐯETTE ᒍᗩᒪᒪOᗯ (@action4humanity_se) on

На видеото се гледа како ја извлекуваат жената од возот и ја ставаат да седне на клупа во ходникот , додека таа се обидува да стане. Се гледа и ќерката на жената, која плаче, а обезбедувањето ја влече подалеку од мајката.