Миа Калифа слави – 13 милиони не се малку

Својот тринаесетмилионити обожавател и следбеник на Инстаграм фамозната и фатална Миа Калифа го прослави со, како што сама рече, фотка од „најсрамната ноќ во нејзиниот живот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

На фотографијата Миа лежи во топлес замотана во крпа и опишува дека настанала кога Рејчел Реј направила за неа кревет од пешкири во кадата бидејќи не престанувала да повраќа. И двете биле многу пијани, иако Миа тврди дека испила само шест пијачки.

Наредниот ден изела храна од фаст фуд во вредност од 120 долари и слушала какви срамни работи правела додека била пијана претходната ноќ.