Нова магија на Јокиќ – додавање преку цел терен (видео)

Никола Јокиќ одигра уште една фантастична партија и нов трипл-дабл во победата на гостувањето кај Минесота (107-106).

Сепак, она што посебно ги воодушеви сите љубители на кошарката е неговата маестрална асистенција преку цел терен.

Во последната минута Јокиќ му асистираше на Бизли преку цел терен за 107-104, што се покажа како одлучувачки поен.