Брутална масовна тепачка на терен за време на дуелот Зенит – Спартак Москва (снимка)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Денеска во Русија се играше големото дерби помеѓу Зенит и Спартак Москва во рамки на рускиот Куп, кое го одбележа масовна тепачка на терен.

Мечот завршо 0:0, а пред изведувањето на пеналите, дојде до тепачка помеѓу двата тима каква ретко се гледа на фудбалските терени.

Фудбалерите на двата тима влегоа во жестока физичка пресметка, па летаа боксови, клоци и едвај се смирија страстите.