Англиски и велшки навивачи се скршија од ќотек на улица во Тенерифе (снимка)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Репрезентациите на Англија и Велс ќе играат во третото коло од Светското првенство, а пред нивниот натпревар на теренот навивачите влегоа во жестока пресметка.

Дел од фановите на овие репрезентации се уште не се во Катар и ќе пристигнат само за овој натпревар кој се игра во вторник. На социјалните мрежи сега се објавени видеа од нивна пресметка во Тенерифе, Шпанија од каде што веројатно и патуваат за во Катар.

Според некои информации во Тенерифе во овој момент има околу 2.500 навивачи од Британија, па не е исклучено да се случат и нови пресметки.