Битангите од градски во Скопје: „Ќе сечам глави и ќе ги топам во киселина, не знаш кој сум јас“


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На социјалната мрежа Твиер се појави видео од инцидент во автобус на ЈСП Скопје.

На видеото се гледа како двајца мажи се однесуваат непристојно и агресивно во автобусот, одбиваат да стават маски и згора на се им се закануваат на патниците.

„Ај да ги направиме познати МОРОНИВЕ! Жена во години им вели да стават маска, тие ја тепаат! Се закануваат на пола автобус дека ќе му сечат глава и дека ќе ги ставаат во киселина! На крај ја напаѓаат девојката која снима!“, стои во објавата на Твитер