Славни

Белучи топлес за Elle – глетка која не се пропушта

Моника Белучи позираше за најновиот број од италијанското издание на списанието Elle, а по тој повод се потсети како кон крајот на ’90-те години за истото тоа списание позираше гола, па фотката ја сподели на Инстаграм.

„Ретроспектива“ кратко напиша италијанската актерка која според многу параметри и уште поголем број мислења важи за една од најубавите славни жени на светот.

Кон крајот на последната деценија од минатиот век Белучи позираше пред објективот на познатиот италијански фотограф Фабрицио Фери.

За Elle сексапилната Италијанка се раслече топлес и во 2011 година. „Немам проблем со своето тело. Во секој случај, никој не е совршен и со тоа треба да се помириме сите“, изјави тогаш.

To Top