Баерн Минхен безмилосен – ја испрати Барселона во Лига Европа


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Баерн Минхен немаше милост против Барселона и ја елиминираше од Лигата на шампиони. Пласман во осминафиналето избори и Салцбург.

Баварците од самиот старт го контролира мечот, а Барселона во неколку наврати спорадично се закануваше.

Баерн дојде до предност во 36-та минута со голот на Милер, а пред полувремето Сане испрати проектил и зголеми на 2:0. Во вториот дел Муиала погоди за 3:0, што се покажа како конечен резултат.

Бенфика ја искористи шансата и уште во првото полувреме го реши прашшањето на победникот против Динамо Киев со головите на Јаремчук и Жилберто за второ место во групата.

Во директната пресметка Салцбург беше подобар од Севиља со 1:0 и се избори за пласман во осминафинале, додека шпанскиот тим ќе продолжи во Лига Европа.

Манчестер Јунајтед одигра 1:1 против Јанг Бојс во меч кој немаше резултатско значење за „црвените ѓаволи“. Другиот меч од оваа група ќе се одигра утре помеѓу Аталанта и Виљареал.