Импресивните солени езерца во египетската пустинска оаза Сива


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Соленоста на водата на овие езерца е 95% што значи дека буквално ќе лебдите врз површината на водата без никаква шанса да потонете.