Антологиска слика која говори повеќе од илјада збора!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Љубителите на фудбалот се во шок! Барселона го совлада ПСЖ со 6:1 и така го направи најголемиот пресврт во историјата на фудбалот.

Првата ѕвезда на Каталонците Лео Меси беше стрелец за 3:0, но не прикажа партија каква што се очекуваше од него.

Сепак, за Аргентинецот оваа победа значеше премногу, а тоа го потврдува и оваа фотографија која го обиколи светот и која сигурно ќе стане антологиска во фудбалските мемоари.