Зидан ги изненади сите: Ќе направи се за тие двајца да останат!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека ќе направи се што е во негова моќ за Карим Бензема и Герет Бејл и следната сезона да бидат дел од тимот.

Ова е големо изненадување, особено поради фактот што медиумите веќе подолго време тврдат дека споменатиот двоец готово сигурно ова лето ќе го напушти „Сантиаго Бернабеу“.

Медиумите во Шпанија тврдат дека Перез сака ова лето да донесе две нови ѕвезди во тимот кои делумно ќе бидат финансирани со продажбата на Велшанецот и Французинот.

„Двајцата ни се потребни и ќе направам се што треба за Бензема и Бејл да останат во Реал. Знам дека сите ииграчи секогаш сакаат да играат, но тоа е невозможно“, порача Зидан.

Бејл веќе подолго време се поврзува со враќање на Островот, а за Бензема исто така интерес покажуваат англиските гиганти како и ПСЖ.