Зидан доби „понуда која не се одбива“


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Пари Сент Жермен испрати официјална понуда до Зинедин Зидан која, ако ја прифати, ќе го направи најплатен тренер во светот.

Легендата на францускиот фудбал е прв избор за наследник на Покетино, но Зидан ја одбил првата понуда на раководството на „светците“.

Емирот од Катар, Тамим бин Хамад Ал Тани лично ја презел работата во свиои раце и не се откажува од намерата да го убеди Зидан да седне на кормилото.

Француските медиуми откриваат дека „светците“ му нудат на Зидан 25 милиони евра по сезона плус богати бонуси, па доколку прифати Французинот ќе биде најплатен фудбалер во светот.

Моментално најплатен тренер е Диего Симеоне, кој во Атлетико Мадрид годишно заработува 24 милиони евра.