Жешка девојка зад управувачот – сите би сакале атрактивната Џоди да го вози со градски


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Џоди Леи Фокс е 24-годишна девојка која работи како возач на градски автобус во Велика Британија. Благодарение на нејзината професија, таа стана хит на социјалните мрежи.

Џоди ја започнала оваа работа пред три години и вели дека патниците редовно и велат дека е „преубава за работата“. „Кога мажите влегуваат во автобус, секогаш ја чувствувам истата реакција: „Ти си толку убава! “, Или:„ Никогаш во животот не сум видел толку убав возач на автобус “, вели Џоди.

„Луѓето велат дека сум убава иако сум возач на автобус, но добивам и убави коментари од други жени кои редовно ги фалат моите нокти, фризура или шминка“, открива таа. Кога започнала да споделува видеа за својата работа на ТикТок, привлекла голем број следбеници, пишува Јаху. Сепак, ТикТок во моментов и е деактивиран.

„И претходно објавував снимки, но не во работна униформа. Луѓето полудеа дури кога објавив дека сум возач на автобус”, рече Британката, која претходно работела како медицинска сестра.

И покрај нејзината популарност на социјалните мрежи, Џоди вели дека не планира да се откаже од работата и ќе вози автобуси се додека не замине во пензија.