„Земјотрес“ во фудбалска Европа: Реал и ПСЖ спремаат трампа!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


После летниот преоден рок кој го одбележаа бројни големи трансфери, медиумите шпекулираат дека и во текот на јануарскиот преоден рок ќе биде многу возбудливо.

Шпанските медиуми најавуваат дека во јануари би можела да се случи голема размена помеѓу мадридски Реал и ПСЖ, а главен актер треба да биде Маркињос.

„Диарио Гол“ тврди дека „кралевите“ се спремни да платат 80 милиони евра за ѕвездата на „светците“. Доколку навистина се реализира овој трансфер тогаш Маркињос ќе стане најскапиот дефанзивец на сите времиња.

Некои медиуми пак шпекулираат дека ПСЖ за возврат го бара Карим Бензема, плус одредена сума на пари.

Во Париз сметаат дека Бензема ќе биде иделана замена за Кавани, кој не е во добри односи со Нејмар и би можел на лето да го напушти клубот.

Нешто големо се спрема на релација Мадрид – Париз…