Музика

Запознајте ја жешката девојка од спотот за Despacito и ѕирнете ги нејзините секси фотки во бикини

Хитот на Луиса Фонси со музиката и со спотот ги руши сите летни рекорди. Досега е прегледан 2,3 милијарди пати, а во хитот публиката ужива и во глетката на секси бринетата која танцува во спотот и заведува со жешките панталончиња.

Се вика Зулејка Ривера и има триесет години. Родена е во Порторико, а во 2006 година беше Мис Универзум и круната ја понесе со само 18 години.

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Освен што се занимава со манекенство, Зулејка е водителка, танчерка, но и актерка која се појавува во сапуницата „Чоколадо“.

Во долгогодишна врска е со кошаркарот Хозе Хуан Бареа, со кого во 2012 година го имаат синот Себастијан.

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Advertisements
To Top