И во Париз ќе се смеат кога ќе ја видат снимката од ситуациите за кои се жалаат!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Доста беше! После она што се случи минатата година со Барселона, сега истата приказна и со Реал. Судијата им помогна, сомнителен беше третиот гол, а ми кажаа и дека Серхио Рамос играл со рака. Едноставно немавме исти критериуми, УЕФА мотра да реагира – изјави првиот човек на ПСЖ.

Меѓутоа, иако се чинеше дека Роналдо направи прекршок над Кимпембе пред постигнувањето на третиот гол, успорената снимка го тврди спротивното – дефанзивецот се обиде да симулора прекршок!

Исто така судиските експерти тврдат дека судијата Роки правилно постапил што не досуди пенал за ПСЖ. После ударот на Рабио топката го погоди Серхио Рамос во рака, која сепак беше блиску до телото и не постоеше никаква намера.

Но, тоа не е се. Многу навивачи на Реал сметаат дека ПСЖ второто полувреме требаше да игра со играч помалку. Ло Челсо доби жолт картон во 25-та минута, а во 44-та направи прекршок за пенал, а судијата не му додели втор жолт картон.