Виц: Печен пратеник


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Докторе, нон-стоп само јадам, пијам, се дебелеам и тресам глупости цело време. За на кое одделение сум во болницава?

За на ниедно.

Како бе?

Така. Ти си печен за пратеник во Собрание.