Виц: Одење порано од работа


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Брат, што е најлошо нешто што може да му се случи на еден маж?

Да си замине порано од работа и да си појде дома.

Аман бе! Што има лошо во тоа?

Еден колега еднаш така направи и се разведе од жената.