Виц: Ја побараа раката од внуката


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Седат две баби пред порта и си муабетат:
Ја побараа раката од внуката Мери. Таа кажа да.
Другата:
А што да каже во седми месец бременост!