Видете како српскиот „волшебник“ си поигра со НБА ѕвездата!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Никола Јокиќ од натпревар во натпревар се повеќе ги воодушевува сите во НБА лигата!

Во победата на Нагетс против Милвоки Јокиќ за 29 минути поминати на терен оствари трипл-дабл, постигна 13 поени, 14 скока и 10 асистенции.

Српскиот центар, кој воодушевува како да е плејмејкер, во еден момент му асистираше на својот соиграч и тоа низ нозе на НБА ѕвездата Ганис Антетокумп. Погледнете!