Видете како Бејл го изнервира Модриќ на тренинг (видео)

На тренингот на Реал Мадрид беше видена интересна ситуација, а главни актери беа Модриќ и Бејл.

„Кралевите“ ја играа популарната „шева“, а Бејл не го почитуваше правилото од еден допир, нешто што многу го налути Модриќ.

Видете како реагираше Хрватот на „шегата“ на неговиот соиграч.

https://twitter.com/Ultra_Suristic/status/1099300681444409344