Видете ја чудесната одбрана на Донарума!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Милан синоќа оствари херојска победа протув Болоња со двајца фудалери помалку, а еден од хероите е секако Џиџи Донарума.

Младиот голман на „росонерите“ имаше еден неверојатна одбрана во второто полувреме со која го остави во живот Милан. Погледнете!