Видете го потегот на Роналдо за најавна шпица!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Реал Мадрид руринкси го совлада Еспањол со головите на Мората и Бејл, но натпреварот повторно го одбележа Кристиано Роналдо со еден потег.

Се играше 26-та минута кога Роналдо со „еластико“ му ја протна топката низ нозе на противничкиот дефанзивец Давид Лопез и ја запали публиката на Бернабеу.

Овој потег сигурно уште долго време ќе се врти по најавните шпици, а социјалните межи не престануваат да се мајтапат со дефанзивецот на Еспањол.