Видео: Ѕвездата на Баерн како аматер – му се смее цел свет!

Баерн Минхен синоќа го совлада Атлетико Мадрид со 1:0 во Лигата на шампиони, но таа победа можеше да биде поголема доколку баварските ѕвезди беа поприсебни пред голот.

Тоа особено важи за Тиаго Алкантара кој е автор на едно од најголемите промашувања оваа година. Тој го промаши оквирот на голот од непосредна близина, па стана мета за потсмев на социјалните мрежи.