Видео: Во Барса расте новата ѕвезда на светскиот фудбал!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Жорди Мбула, 17-годишен крилен напаѓач на младата екипа на Барселона го воодушеви фудбалскиот свет на натпреварот со Борусија Дортмунд.

Мбула ја прими топката на средината на теренот и со спектакуларен дриблинг се реши од сите свои противници, се до казнетиот простор, а потоа лесно постигна гол.

Погледнете, ова не го може ни Меси!