Продолжение на Prometheus: Најавна видео дразба за Alian: Covenant – мора да го ѕирнете


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Продукциската куќа 20th Centery Fox објави видео вовед за најавениот научно-фантастичен трилер Alien: Covenant.

Станува збор за уште едно дело на Ридли Скот, а сценариото е потпишано до Џон Логан. Covenant е продолжение на филмот Prometheus. Alien: Covenant е трет филм за Alien кој го режира Ридли Скот, а во него играат Мајкл Фасбендер, Катерине Ватерстон, Били Крудап, Дени МекБрајд, Демијан Бишир, Кармен Еџого, Ејми Сејмец, Кели Хернандез, Натанаил Дин, Александер Ингланд и Бенџамин Ригби.

Приказната ја следи посадата на колонизаторскиот брод Covenant, кој наместо во рајот, доаѓа во дел од галаксијата окупиран од предаторски суштества.

Премиерата е закажана за 19 мај, 2017 година.