Видео: Видал додека го гледаше Баерн, навиваше за Јувентус!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Ѕвездата на Баерн Минхен и поранешен фудбалер на Јувентус, Артуро Видал негодуваше за досудениот пенал за Реал Мадрид во 93-та минута.

Видал поради повреда го пропушти мечот против Севиља, па од ложата на „Алијанц Арена“ ги следеше и случувањата во Мадрид.

Неговата реакција после досудениот пенал вреди повеќе од илјада зборови… Погледнете!