Алегри откри детали од расправијата со Рамос (видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри комплетно ги загуби нервите после досудениот пенал против неговиот тим во 93-та минута против Реал Мадрид.

Камерите го фатија како се расправа со капитенот на „кралевите“ Серхио Рамос, кој во тој момент беше блиску до тунелот и ги следеше случувањата на теренот.

Алегри и Рамос влегова во жестока вербална расправија, а после мечот тренерот откри и детали од расправијата.

„Рамос ми рече дека било чист пенал, а јас му реков дека иста ситуација имаше и во првиот меч за нас. Меѓутоа, тогаш судијата наместо пенал свирна крај на мечот. Рамос не ме разбра што му зборѕвам и повеќе не кажа ништо“, откри Алегри.