Видео: Санчез со рака му донесе победа на Арсенал!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Арсенал повторно им се врати на победите во Премиер лигата, откако го победи Хал (2:0), а херој за „топџиите“ беше Алексис Санчез кој ги постигна двата гола.

Во 34-та минута Арсенал дојде во водство откако Санчез беше најспретен во противничкиот шеснаесетник, па со помош на раката ја смести топката во мрежата. Судиите не го забележаа тој момент и го признаа голот.

Во самиот финиш повторно имаше ракомет, но овојпат Клукас од Хал играше со рака и спаси чист гол, па беше исклучен, а Санчез доби шанса од пенал да ја потврди победата.


Alexis Sanchez Goal – Arsenal vs Hull City 1-0 by Highlights-Serie-A


2-0 Alexis Sanchez GOD HAND Goal HD – Arsenal… by gentsogojeva