Видео: Ова е дефинитивно гол на колото!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Неверојатен гол беше постигнат синоќа на натпреварот од 14-то коло во чилеанското првенство на натпреварот помеѓу Универзидад Кончепсиона и О‘Хигинс.

Се играше судиското продолжение, резултатот беше 2:1 за домаќините, па гостинскиот голман брзаше да дегажира до своите соиграчи.

Меѓутоа, тоа го направи толку лошо, па му асистираше на протувникот за прекрасен гол. Погледнете!