Неверојатно: Полицаец од Рим им се приклучи на фановите и урлаше на трибините!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Римското дерби помеѓу Лацио и Рома е едно од најголемите градски дербија во Европа, пред се поради ривалитетот и анимозитетот помеѓу двата клуба.

Фановите со голема страст ги бодрат своите херои, а најдобар пример за тоа е следното видео, на кое се гледа како полицаец кој е на должност еуфорично ја пееше навивачката песна на Рома.

Членот на римската полиција стана хит во светските медиуми, а неговата страст само покажува какви емоции буди градското дерби.