Видео: Ваков гол може да постигне само ТОЈ!

Манчестер Јунајтед не успеа да победи на гостувањето кај Евертон, но мечот ќе остане запаметен по мајсторскиот гол на Златан Ибрахимовиќ.

Се играше 43-та минута кога Ибрахимовиќ успеа со лоб удар од преку 25 метри да го совлада голманот на Евертон, и го постигна сигурно еден од најубавите голови сезонава.


1-1 Zlatan Ibrahimovic Goal HD – Everton 1-1… by replayvostfr