Видео: Ваков гол може да постигне само ТОЈ!


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Манчестер Јунајтед не успеа да победи на гостувањето кај Евертон, но мечот ќе остане запаметен по мајсторскиот гол на Златан Ибрахимовиќ.

Се играше 43-та минута кога Ибрахимовиќ успеа со лоб удар од преку 25 метри да го совлада голманот на Евертон, и го постигна сигурно еден од најубавите голови сезонава.


1-1 Zlatan Ibrahimovic Goal HD – Everton 1-1… by replayvostfr