Видео: Опра Винфри ужива во убавините на Балканот!


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Познатата американска водителка Опрва Винфри овие денови оживаше на Балканот.

Опра неколку дена престојуваше во Дубровник, а вчера со пријателите стигнала во Црна Гора со луксузната јахта на италијанскиот бизнисмен Џанкарло Џамети.

Во нивно друштво се и модната дизајнерка Дајан вон Фустеберг и новинарката Гејл Кинг. Винфри на Инстаграм објави фотографија и видео од островче кое се наоѓа во близина на Пераст.

„Се разбудив за да го видам изгрејсонцето на ново место. Поздрав Црна Гора“, напиша Опра на Инстаграм.

Got up to see the sun rise in a new place. Helloooo Montenegro!!

A post shared by Oprah (@oprah) on

Some people are hiking others have decided to shop! #HelloMontenegro

A post shared by Oprah (@oprah) on