Рома ја прифати понудата од Марсеј за Стротман!


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Италијанските медиуми пренесуваат дека Кевин Стротман може да ја напушти Рома во следните денови и да се пресели во Марсеј.

Имено, францускиот клуб испратил понуда „тешка“ 23 милиони евра плус бонуси која Рома наводно ја прифатила.

Сега се е во рацете на Стротман кој се уште размислува дали да ја прифати понудата на Марсеј, кој му нуди 4,5 милиони евра по сезона.

Марсеј е во потрага по квалитетен играч за врска, а теренерот Руди Гарсија одлично го познава Стротман и го сака во своите редови.

„Волчицата“ во летниот преоден рок го ангажираше Нзонзи, па поради тоа е спремна да му ја отвори излезната врата на Холанѓанецот.