Видео: Најсмешните потези на фудбалерите во 2016!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во годината која изминува имавме можност да видиме извонредни натпревари и многу возбудувања како во најквалитетните фудбалски лиги, така и на Европското првенство.

Сепак, фудбалот често е попратен со смешни и комични ситуации, а ние ви ги донесуваме најсмешните за 2016 година.