Видео: Мурињо делеше банани среде натпревар!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Фудбалерите на Манчестер Јунајтед славеа победа од 1-0 против Ростов и се пласираа во четвртфиналето на Лига Европа, а најинтересниот момент се случи во 73-та минута.

Имено, Мурињо излупи една банана и преку Ешли Јанг ја испрати до Рохо кој ја изеде на теренот. Веројатно Аргентинецот немаше сила и потребна му беше енергија во завршницата на натпреварот.


Mourinho i Rojo by situacijeliga