Видео: Крсте Велкоски како Зидан!


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Македонскиот интернационалец Крсте Велковски беше херој за неговиот Сараево во куп натпреварот протов Вележ.

Велковски со својот гол го однесе Сараево во осминафиналето од Купот на БиХ, но голот не беше „обичен“ туку вистинско ремек-дело.