ШОК: Роналдо поцрвене на „Местаља“, па плачеше како мало дете! (видео)


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Кристиано Роналдо на ужасен начин ја започна својата авантура во Лигата на шампиони во дресот на Јувентус.

Имено, во првото коло „бјанконерите“ и гостуваат на Валенсија, а во 30-та минута Кристиано Роналдо доби директен црвен картон.

После еден дуел без топка со Муриљо, судијата Феликс Брих му покажа директен црвен картон на Роналдо, иако на снимката не се гледа најдобро каков бил контактот.

Портуаглецот не можеше да се помири со таквата одлука и со солзи го напушти теренот.

Црвениот картон значи директна суспензија од два натпревари, па Роналдо ќе го пропушти и мечот со Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“.