Видео: Како Милан го расплака Донарума!?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Најтелентираниот голман на светот Џанлуиџи Донарума викендов го прослави 18-от роденден и стана полнолетен.

Готово целиот фудбалски свет во Италија, почнувајќи од неговиот идол Буфон му честиташе роденден на Џиџи, но неговиот клуб Милан тоа го направи на специјален начин и го расплака младиот голман.

Имено, луѓето кои работат во клубот припремиле специјално видео на кое се појавуваат неговите родители, роднини, пријатели, соиграчи и неговата девојка.

Видео поракате беше толку емотивна, што Донарума не можеше да го сокрие солзите.

„Јас за роденденот му поклнив пенкало. Се надевам дека со него ќе го потпише новиот договор со Милан“, изјави Галиани.