Спорт

Видео: Голманот кој го удри Несторовски ќе биде казнет!

Палермо со неверојатен пресврт славеше над Џенова 4:3, а мечот го обележа и инцидентот кој домашниот голман Перин го предизвика на истекот на судиското надополнување.

Голманот на Џенова од неразбирливи причини го турна напаѓачот на Палермо, Несторовски, поради што доби црвен картон. Перин ќе биде казнет од Дисициплинската комисија при италијанскиот Фудбалски сојуз, но тоа нема да биде единствената казна со која ќе се соочи поради инцидентот кој го предизвика.

„Можам да разберам дека имаше тензии, но Перин е професионалец и направи сериозна грешка. Ќе биде казнет“, изјави тренерот на Џенова, Иван Јуриќ.

Advertisements
To Top